Nasze zajęcia usprawniające

3
Certyfikowani nauczyciele
7
Zmotywowanych uczniów
9
Programów edukacyjnych

“Kształtujemy umysł i ciało według starogreckiej maksymy “Kalos kaghatos – Piękny i dobry” , rozwijamy intelekt oraz siłę mięśni.”

Gabinet terapeutyczny “Orzełek”

Kim jesteśmy?

Gabinet terapeutyczny “Orzełek” jest zlokalizowany przy Parku “Kępa Potocka”  – 10 minut pięknym spacerem z metra Plac Wilsona.

“Orzełka” tworzą pedagodzy z wieloletnim stażem świadczący wysokiej klasy usługi edukacyjne.

Proponowane przez nasz zespół zajęcia (terapeutyczne) to dla Państwa pociech pierwszy krok w stronę samorozwoju. Wreszcie dziecko trafia do minimalistycznie urządzonego gabinetu , gdzie może w dobrych warunkach ćwiczyć koncentrację.

Za oknami drzewa, a w gabinecie kadra pedagogiczna stara się zawsze rozwijać w dzieciach sferę emocjonalno-motywacyjną i korzystać z ciekawych pomocy dedaktycznych.

W wieku wczesnoszkolnym regularne doskonalenie pamięci i koncentracji uwagi daje ogromną szansę zniwelować niepowodzenia szkolne oraz zbudować silną samoocenę, innymi słowy – rozwinąć skrzydła.

Co doskonalimy?

Pamięć, koncentracja, skuteczna nauka to podstawy warsztatu ucznia. A co z samooceną? Na nią w ogromnym stopniu składają się relacje z rówieśnikami, które budowane są przez dziecko za pomocą rozmowy i wspólnej zabawy.

Rozmowa to zawsze początek kontaktów uczniów, zatem dobrze jest być dobrze zrozumianym. Dlatego w naszym gabinecie usługi świadczy logopeda oraz neurologopeda.

Dzięki nowatorskim metodom ćwiczeń przy wcześnie rozpoczętej terapii dziecko ma szansę pozbyć się niechcianych nawyków jak np. seplenienie, problemy z artykulacją głosek czy innych wad wymowy.

Przejdźmy zatem do wspólnej zabawy, która daje dzieciom w wieku wczesnoszkolnym najwięcej radości. Niestety często wspólna gra w piłkę, dwa ognie czy charakterystyczne dla chłopców zabawy z mocowaniem nie przychodzą łatwo. Na wymienione zabawy składają się podstawowe cechy motoryczne wytrzymałość (“kondycja”), szybkość, siła czy czas reakcji. W trakcie pandemii czas nie sprzyjał ćwiczeniom, a nawet poza nią dzieci zbyt wiele czasu poświęcają na rozrywkę wirtualną.

W “Orzełku” odbywają się zajęcia ruchowe z trenerem przygotowania motorycznego, który wprowadza ćwiczenia korekcyjne, siłowe czy –  dzięki sąsiedztwu parku, także – ćwiczenia biegowe jako aktywność fizyczną naszych uczniów.

Poznaj nasz zespół

Romański Karol trener popiersie

Karol Romański

Trener przygotowania motorycznego
Lidia Romańska – Terapia pedagogiczna

Lidia Romańska

Terapia pedagogiczna